פנצ'ריה

במאמר זה נלמד מהי פנצ'ריה ולשם מה היא משמשת. כאשר לקוח מחפש פנצ'ריה – לרוב זה לא יהיה בשל שדרוג או אקט רצוני, אלא בשל נזק שמשבית את האוטו וזקוק לתיקון מיידי. על פי רוב מדובר בצמיג מפונצ'ר. כעת אתם ודאי תוהים כמה יעלה צמיג חדש, והתשובה היא שהוא לא יעלה, כי אין צורך בצמיג חדש: בפנצ'ריה תזכו לתיקון הצמיג הישן וחזרתו לפעולה סדירה ברכב שלכם. במאמר שלפניכם נסביר כיצד פועל השירות. יצויין כי בטרם נפרט אודות השירות, ישנם מקרי פנצ'ר קשים בהם גודל החור גדול מדי ולא מאפשר תיקון, ואז אין מנוס מלחייב את הלקוח על התקנת צמיג חדש.

 

גילינו שיש פנצ'ר - מה עושים?

דבר ראשון שעושים – מחליפים גלגל. למזלכם זו לא פעולה שצריך הכשרה מיוחדת בשבילה, אך בהחלט כדאי לא להסתמך על חברות הרכב והליסינג ולקנות מבעוד מועד ג'ק הרמת גלגל אלקטרוני ויציב. זה לא אומר שלא ניתן להרים את הרכב עם הג'ק שיש לכם אבל לידיים לא מיומנות זה יהיה קצת קשה, אז נא לקרוא היטב. יש להוציא את הג'ק מתא הבגאז'. תיווכחו לראות שישנו מוט ברזל הנכנס לעיגול מתכת שנמצא בג'ק. במרכז הג'ק נמצא מצולע בצורת שעון חול. יש להניח את הג'ק כך שהזרועות של שעון החול יהיו מקבילות לרכב ולא אנכיות לו: הג'ק כולו יימצא על דופן המכונית. אז יש לסובב את מוט המתכת ולהרים את המכונית.

 

דגשים לגבי עבודה עם ג'ק חברת רכב/ליסינג: יש למקמו במרכז הצד בו אירע הפנצ'ר בנטייה לגלגל הפגוע. יש לוודא שכל שעון החול של הג'ק נמצא על דופן הרכב, והבסיס נמצא על הרצפה יציב. לאחר מכן יש לסובב את מוט המתכת עד להרמה כזו שתוכלו להוציא את הגלגל הפגוע. גלגל פגוע יש להוציא על ידי הוצאת מוט הבוקסה של הרכב, והברגת בורגי הגלגל החוצה לפני שמרימים את הרכב מן הכביש. במעט מאד פירמות רכב, כמו שברולט למשל, הברגים גלויים על הצלחת של הגלגל. ברוב הרכבים יש להוציא את הצלחת קודם, ואז להבריג החוצה את הברגים.

 

החלפת הגלגל

יש להציב את הגלגל החליפי עד שהוא נכנס בבורג הענק של הפתח עד סופו. לאחר מכן יש לקחת את הברגים שהוצאתם, ועם מוט הבוקסה לחזק אותם בעדינות (כדי שהרכב לא יפול מן הג'ק) אל הגלגל. לאחר מכן יש להוריד את הרכב בחזרה אל הכביש, לחזק את הברגים חיזוק סופי ובכוח המקסימלי - ואז לסור בדחיפות לפנצ'ריה של "צמיג" לתיקון צמיג הגלגל הפגוע.

 

השירות של פנצ'רית "צמיג"

בפנצ'ריה יוודאו שיש אוויר בכל הגלגלים וישלימו את החסר. לאחר מכן יקחו את הגלגל הפגוע שהוצאתם, הצמיג יוצא ממנו ויעבור תיקון עם חומרים לסתימת חורי פנצ'ר. משך ביצוע התיקון בממוצע: כ-20 דקות. במקרים בהם החור ממש גדול, כתוצאה מעלייה על זכוכית גדולה וחדה, נזק מכוון (חיתוך הצמיג) וכו' לא יהיה מנוס מהחלפת הצמיג כולו.