פנצ'ר

 

סנריו כמו פנצ'ר הוא אף פעם לא מאורע פשוט. במאמר זה נציע הן דרכים להקל על עצמכם לקראת הפנצ'ר, והן עצות להתמודדות עם פנצ'ר קיים וחשוב מכך – איך לצאת מפנצ'ר כמו גדולים!

 

אנו רואים בפנצ'ר תופעה שציבור הנהגים חשוף אליה מבלי יכולת מניעה, ממש כשם שכדור הארץ חשוף לשמש. לכן, תמיד מומלץ למנוע את הנזק הבא על ידי תהליך שמקביל לתהליך החיסון. זה הרבה יותר יעיל מאשר למצוא את עצמכם עם מענה ברמה נמוכה. במאמר זה נציג מהו המענה הסטנדרטי והנפוץ, ומהו המענה הנדיר אך הרצוי יותר.

 

הסתמכות עיוורת על חברת הרכב והביטוח

כאן אתם מסתמכים על כך שחברת הרכב מספקת לכם אמצעי החלפת פנצ'ר, כי זה מה שהחוק מחייב. אתם אף מסתמכים על כך שחברת הביטוח תחזיר לכם את הרכב במקום וללא ניירת וסחבת, אך מי שמסתמך על שירותי ברירת מחדל במקום למצוא עבור עצמו שירותים טובים יותר לפי המקרה – יזכה לשירות שלאו דווקא מתאים לסיטואציה בה הוא נתון.

במה זה מתבטא?

 

ובכן, נתחיל בכלי החלפת הפנצ'ר (ג'ק) שהחוק מחייב את החברות לספק לנהגים. מדובר בג'ק במשקל קל ביותר, אשר ייתכן כי גם אם הצלחת להרים באמצעותו את הגלגל לאוויר - הוא לא ישא בכובד המשקל ויפיל את הרכב בעצמה על הקרקע. מוטב להימנע מלהשתמש בו בכלל, ולקנות מראש ג'ק כבד, חזק ולכן בטוח יותר לשימוש.

נמשיך לטיפול מצד חברת הביטוח. אתם מדווחים כי אירע פנצ'ר ונדרשים למלא טופס תאונה. גם אם כתבתם שלא היה צד ג', ובסך הכל פגשתם במדרכה בזווית לא נכונה – ייבנו על זה תחקירים על גבי תחקירים והרכב שלכם צפוי לעבור ממשרד אחד למנהל אחר, ועד שתקבלו את הרכב יחלפו שבועות. במקום זאת, ישנם שירותים פרטיים שעושים זאת בעלות נמוכה וללא סחבת. המוביל שבהם היא פנצ'ריית "צמיג", הסדנא מספר אחת לתיקון פנצ'ר.

 

הסתמכות על איכות שנצרכת באופן פרטי

 

כאן, אתם שמים את מבטחכם במוצר שהוא בטוח 100% הן בתחום החלפת הגלגל והן בתחום תיקון הגלגל. ראשית כל, הצטיידו מבעוד מועד בג'ק גדול להרמת גלגל. שנית, הובילו את הרכב שלכם לפנצ'רייה במקום לדווח לחברת הביטוח או בקשו מהפנצ'רייה לספק לכם את השירות במקום בו התרחש הפנצ'ר. הפנצ'רייה של "צמיג" תתקן את הגלגל המפונצ'ר בתוך 20 דקות, ותחזיר לכם רכב עם 4 גלגלים תקינים וגלגל ספייר מנופח בתוך זמן קצר מאד.