פנצ'רייה בשבת

אם גם אתם חשבתם שפנצ'רייה היא כמו חנות אביזרים לרכב, ויש שעות פעילות סטנדרטיות עד 17:00 או 18:00 לא כולל שבת וחג, טעות בידכם. בפנצ'רייה של "צמיג" –חברה להשכרת נגררים ושירותי רכב נוספים, ניתן לקבל שירות גם לאורך השבת, החג ואפילו באמצע הלילה. בחברת "צמיג" רואים בכך שליחות של ממש, ויש להחלטה שלנו על שירות בזמינות מלאה 24/7 יותר מסיבה טובה אחת.

 

הפנצ'ר אינו ניתן לחיזוי על ידי אף אדם

לו יכולנו לומר לרכב שלנו שלא ייגרם פנצ'ר בשבת, בחג ובלילה החיים... שלנו ושל פנצ'ריות האיזור היו יותר קלים, אבל לא רק שזה לא כך – רוב הפנצ'רים אינם בכלל בשליטת הנהג. זה מתרגש עלינו באופן פתאומי, וברבים מן המקרים דווקא בשבת, בחג או בלילה. דבר זה נובע הן מהעובדה שאלו נחשבים זמנים בהם האווירה היא פחות מחוייבת ויותר חופשית והנהגים קלים יותר על ההגה, וגם בשל העובדה שישנם לא מעט עברייני רכב (או סתם "עברייני צעצוע") בישראל שיודעים את ההשלכות של המעשים שלהם – לדאוג שלנהג לא יהיה רכב בר-הנעה, והם דואגים לפנצ'ר את הגלגלים דווקא כאשר הפנצ'ריות סגורות. תופעה זו נובעת מסכסוכים שהחריפו או לחצים אזרחיים מקומיים על פי רוב.

 

גיליתם שהרכב פונצ'ר בשבת – אל תחכו ליום ראשון

גשו מייד לפנצ'ריית "צמיג". חשוב לדאוג להחלפת הגלגל על מנת להצליח לנהוג לפנצ'רייה, או להזמין גרר לכתובת שתימסר בעמוד האינטרנט בהמשך. ההמלצות שלנו הן להיעזר רק במגבהים גדולים ועמידים הניתנים לרכישה באופן פרטי. לרוב, הסתמכות על המגבה שחברת הרכב סיפקה לנהגים תקשה מאד את ההחלפה ובהיעדר ציוד, טכניקה וניסיון מספקים, קל מאד לעשות טעויות כמו השמטת הרכב ויצירת נזק נוסף למרכב. אם אינכם בטוחים כיצד להחליף גלגל ואין לכם נסיון בכך – צרו קשר מראש עם "צמיג" ובקשו כי נספק לכם את הפיתרון הטוב ביותר לסיטואציה בה נתקלתם, או צרו קשר עמנו, הזמינו גרר והגיעו לפנצ'רייה בכל שעה.

 

החלפות גלגל – מקרים מיוחדים

על פי רוב, סדר החלפת הגלגל הוא הרמת הרכב עם מגבה, פתיחת הברגים של הגלגל, הוצאת הצלחת, הוצאת הגלגל, הצבת הגלגל החלופי, הרכבת הצלחת ולבסוף הרכבת הברגים והורדת הרכב (וכמובן, הכנסת הגלגל המפונצ'ר לתן המטען). במקרים מסוימים, למשל ברכבי חברת שברולט, הסרת הצלחת היא תנאי לחשיפת הברגים: הם נמצאים מתחתיה. יש לשים לב לכך, ומומלץ, כאשר אתם קונים רכב, לברר זאת עם הספק בטרם תצאו לדרך.