תיקון פנצ'ר

אם גם אתם חוויתם פנצ'ר בגלגל זו ללא ספק חוויה לא נעימה, אולם הפתרון אינו כה סבוך כמו שחשבתם. לא רק שהפתרון שיוצג כאן לא יצריך דין וחשבון לחברת הביטוח וביורוקרטיה סבוכה, אלא שגם לא תצטרכו להתחשב בשבת ובחג או בשעות עבודתם של העובדים שיתקנו לכם את הפנצ'ר ואפילו לא בעובדה שמדובר באמצע הלילה. בפנצ'ריית "צמיג" – העבודה היא סביב השעון, ואצלנו מתבצעים כל סוגי תיקוני פנצ'ר.

 

ב"צמיג" ממליצים

פנצ'ר אינו נובע בהכרח מטעויות נהיגה שלכם. הוא יכול להיגרם עקב שלל נרחב של סיבות: מחאה פוליטית או ציבורית, היקלעות למקום בו יש כנופיות נערים או ונדליסטים שמפנצ'רות גלגלים, עלייה על מסמר בהיותכם על הכביש, ועוד...

הבעיה המרכזית בפנצ'ר היא הצורך שיהיה גלגל רביעי מנופח, כלומר הצורך להחליף גלגל – פעולה סיזיפית וקשה לדעתם של כל הנהגים. ב"צמיג" מציעים לכם לצרף מראש לסל הקניות של הרכב ג'ק (מגבה) משוכלל בהרבה מהג'ק שמסופק לכם ברכב. הג'ק שהגיע עם הרכב שלכם הוא קטן, לחברת הרכב הוא עלה דולרים בודדים בלבד, וגם מכונאים מיומנים נכשלים להחליף איתו גלגל: במקרים קיצוניים, הרכב עלול להתמוטט כשמנסים להרים אותו עם הרכיב הקטן והבלתי בטיחותי הזה. בעזרת ג'ק אלקטרוני חזק וגדול הרכב שלכם בידיים טובות, ובתוך דקה יהיה למעלה באוויר ותוכלו להחליף גלגל.

 

ביצוע תיקון הפנצ'ר

כאמור, ניתן לבחור בין להחליף גלגל או להזמין גרר. ההמלצה ב"צמיג" היא להזמין גרר אם עליכם להסתמך על מגבה הרמת הרכב של החברה במקום על מגבה גדול יותר שניתן לקנות באופן פרטי. לאחר הגעת הרכב לפנצ'ריית "צמיג", כך ינהגו ברכב שלכם: הגלגל יוצא מהבגאז' או מהמקום שלו ברכב, והצמיג שלו ייעקר לצורך בדיקה ותיקון. בדיקה במים בתוך גיגית תחשוף מיד היכן החור (או החורים?), ותינתן תשובה האם הפנצ'ר שלכם אפשרי לתיקון ואם לא.

 

בדרך כלל תשובה שלילית לא תצריך בדיקה כזו – כי חוסר היכולת לבצע תיקון יהיה בולט למדי: שריטה מאד מאד גדולה, חלק עיקרי מהצמיג איננו, ועוד. התיקון, במקרים בהם הוא אפשרי, יבוצע על ידי מריחת חומר קשיח מאד לסתימת פנצ'רים, ולאחר מכן הצמיג ייבדק. לבסוף הוא יסומן במקום בו בוצע התיקון, ויוחזר לרכב שלכם להמשך נסיעה – טוב ממש כצמיג חדש!