החלפת גלגל

 

במאמר זה נספק מידע אודות החלפת גלגל, הפעולה הראשונית שעל כל נהג לבצע כאשר הוא מגלה שיש לו פנצ'ר. התוכן שלפניכם מספק מספר פרטים על הכנת הרכב לקראת הפנצ'ר – נושא שנהגים רבים מקלים בו ראש, שכן חברות הרכב חייבות לדאוג להם על פי חוק. מה שרבים לא יודעים הוא, שהכלים שמסופקים במסגרת החוק קשים מאד לתפעול עבור נהגים לא מנוסים ולכן עדיף להקדים תרופה למכה.

 

הכינו בעצמכם את הרכב להתמודדות עם פנצ'ר

ההכנה הכי טובה היא לקנות מיוזמתכם מגבה להרמת גלגל. ניתן לגשת לחנות לאביזרי רכב ולקנות מגבה גדול המסוגל להרים את הגלגל בתוך דקות בלי מאמץ. המגבה המסופק על פי חוק ברכבים הוא קטן: גודלו כגודל כובע מצחייה ממוצע למבוגרים, ועם כלי כזה קשה מאד להרים רכב ששוקל כמה טונות. הכנת הרכב לפנצ'ר על ידי הצבת מגבה קבוע שנקנה על ידכם תסייע רבות למוכנותכם המיידית בעת פנצ'ר.

 

ההחלפה בפועל – כך זה מתבצע

הוציאו את כלת כולת הבגאז' שסופקה על ידי חברת הרכב. במידה ויש לכם מגבה גדול שנרכש באופן פרטי, הוציאו אותו. ראשית ולפני הכל יש לשחרר את הברגים המחזיקים את הגלגל התקור ורק לאחר מכן התחילו להרים את הרכב: יש להרים רק את הצד בו נמצא הגלגל הפגוע. המגבה יוצב תמיד בין הגלגל הפגוע לזה שלא נפגע באותו צד אורכי (בשום אופן לא צד רוחבי). יש להתחיל ללחוץ, במקרה של מגבה פרטי, או לסובב, במקרה שאתם עובדים עם מגבה של חברת הרכב – עד שתבחינו בגלגל שהוא 100% באוויר.

 

התקנת הגלגל החלופי

יש לקחת את המוט שנקרא "פורק הבוקסות" מוט עם שפית שנראה כמו מברג בצד אחד וחור בצד שני. את החור יש להכניס לתוך כל בורג בנפרד ולסובב על מנת להוציא. אם אין בגלגל המפונצ'ר ברגים כלל, סימן שהצלחת מסתירה אותם. הפכו את פורק הבוקסות לצידו השטוח והוציאו את הצלחת ממקומה. לאחר מכן פתחו את הברגים. הוציאו את הגלגל המפונצ'ר והכניסו במקומו את הגלגל החדש תוך סגירת הברגים עם פורק הבוקסות. החזירו את כל הציוד, כולל הגלגל שפונצ'ר – לבגאז'.

 

הנסיעה לפנצ'רייה

כאשר התקנתם את הגלגל החלופי, יש לנסוע בדחיפות לפנצ'רייה של "צמיג" פן יקרה משהו לעוד גלגל ולא תוכלו לנסוע כלל. "צמיג", אשר פעילה באיזור המרכז, מספקת שירותי פנצ'רייה 24/7, כולל שבת וחג. אנו נבדוק לחץ אוויר בכל גלגל ויתפנה לתקן את הצמיד שפונצ'ר, או להחליפו במקרה של נזק בלתי הפיך.