פנצ'רייה בשבת 

בשונה ממקומות בהם נותנים שירות – כמו חנויות וסדנאות, פנצ'רייה היא גוף ביצועי שחייב לפעול מסביב לשעון, כולל בזמנים לא נוחים כמו שבת. מדוע? משום שפנצ'ר הוא אינו תכנית כבקשת הנהג או בעל הפנצ'רייה. זה משהו שיכול להתרחש בהפתעה גמורה: מסמרים שהונחו על הכביש או בחנייה, דיירים שלא אוהבים זרים בשכונות שלהם ובוחרים לפנצ'ר להם את הגלגלים, ועוד שלל סיבות. פנצ'רייה בשבת נותנת מענה בדיוק למקרים כאלה. ובין היתר גם לשם כך הקמנו את "צמיג".

 

הגעה לפנצ'רייה בשבת

בשבת - קשה יותר לסמוך על זמינות גורמי חוץ מאשר ביום רגיל, לכן יש לעשות כל מאמץ להחליף את הגלגל המפונצ'ר. ב"צמיג" ממליצים לא לחכות, וכבר במעמד רכישת הרכב החדש, לרכוש גם ג'ק להרמת גלגל. על אף שעל פי חוקי התעבורה הבינלאומיים ג'ק חייב להיות מסופק ברכב, מדובר במוצר קטן ובלתי עמיד שספק אם יכול להישאר עם הרכב שעון באוויר לאורך זמן. שימוש בג'ק גדול שנקנה באופן פרטי הוא צעד הרבה יותר בטוח. בהיעדר ג'ק כזה עומדת בפניכם האפשרות לנסות להחליף את הגלגל לבד עם הג'ק הקטן של חברת הרכב, או להתאמץ ולאתר חברת גרירה הפעילה בשבת. בדרך כלל היא תגבה תעריף גבוה בשל כך.

 

השירות בתוך הפנצ'רייה

בפנצ'רייה יפרידו את הגלגל מהרכב ויבדקו את הצמיג שלו. החור יאותר במהרה וייסתם עם חומר לסתימת תקרים. לאחר מכן יבדקו את יתר הגלגלים וייוודאו לחץ אוויר תקין והיעדר נזקים נוספים או צמיג מועד לפורענות ומסוכן שעשוי לעלות לכם ביוקר אם לא יטופל. הפרוצדורה כולה תערוך דקות ספורות עד להוצאת הרכב מהסדנא.

 

מספר עובדות על פנצ'רים

לא כל פנצ'ר ניתן לתיקון. אם נקלעתם לאדם מסויים שביקש לחבל לכם בצמיג בזדון, והוא בחר לחתוך את הצמיג, האפשרות היחידה היא לקנות חדש. אותו דבר גם בנסיעה בה לא הרגשתם בפנצ'ר קל שהיה לכם ברכב, ולא עצרתם לטפל, מה שגרם להתרחבות החור ולאכילת הצמיג על ידי קו הדרך. ברוב שאר המקרים ניתן לתקן את הצמיג מבלי להחליפו – פנו רק לנותן שירות אמין שתוכלו לסמוך עליו!