החלפת גלגל 

 

כאשר יש פנצ'ר ברכב שלנו, נידרש להחליף גלגל על מנת להמשיך בנסיעה. גם אם מדובר באירוע דחוף במיוחד שאתם ממהרים אליו, ההמלצה שלנו היא לשנות את התכניות לכמה דקות ולנסוע מיידית לפנצ'רייה לתקן את הגלגל. להפתעתכם, תגלו שהיא פתוחה 24/7 גם בלילות, שבתות וחגים. אם גם אתם מחליפים גלגל בפעם הראשונה, כך תעשו זאת נכון וביעילות.

 

רוקנו את הבגאז' מציוד רכב

 

הוציאו את הגלגל החלופי, את מכשיר הקפיצים (ג'ק) ומוט המתכת העגול, ואת מוט המתכת הישר עם החור בקצה. שני החפצים הראשונים לאחר אזכור הגלגל החלופי הם המגבה שמרים את הרכב, והאחרון הוא זה שיפתח את הברגים בגלגל ויוציא אותו מהרכב שלכם החוצה.

 

דאגו לשחרר את הברגים לפני שאתם מרימים את הגלגל

 

זו המשימה הקשה ביותר בהחלפה. חשוב לדאוג להרמה יציבה שלא תפיל את החלק שהרמתם. אם זו הפעם הראשונה בהחלט, מומלץ לשאול עוברי אורח מנוסים יותר כיצד להרים את הגלגל. ככלל, הנוהל הוא לשחרר את הברגים בכח ורק לאחר מכן להניח את החלק הדק והקטן של המגבה על הקרקע. את האביזר דמוי שעון החול יש להניח בקצה הרכב מתחת לפח, בין שני הגלגלים: התקין והמפונצ'ר. לאחר מכן יש להתחיל לסובב עם המוט על מנת שהקפיצים יעלו למעלה וירימו גם את הרכב. המשיכו עד שכל הגלגל המפונצ'ר יהיה באוויר כך שתוכלו לשחרר את הברגים לחלוטין ולהוציא אותו ממקומו.

 

החלפת הגלגל הפגום

 

לאחר שהוצאתם את הגלגל המפונצ'ר שבאוויר החוצה, יש לחבר במקומו לחבר את הגלגל החלופי שלכם עם ארבעת הברגים, לסגור אותם בכוח אך בעדינות (לא לטלטל את הרכב כשהוא באוויר). מייד בתום ההתקנה יש לחזק את הברגים בכוח מקסימלי, להחזיר ולזווד שוב את הציוד לאוטו, ולנסוע מיידי לפנצ'רייה של "צמיג" שתהיה זמינה 24/7. המקצוענים שלנו יבצעו פעולות בסיסיות לתיקון הגלגל, אלא אם כן מדובר בגלגל שניזוק TOTAL LOSS וחלקים ממנו נאכלו או נעקרו, או שהצמיג לא יעמוד בתיקון. במקרה כזה תתבצע החלפה מלאה של הצמיג ללא תיקון.

 

שירותים נוספים מבית "צמיג"

אנו ב"צמיג" מספקים שירותי השכרת נגררים, השכרת נהגים שינהגו בנגררים, השכרת רכב עם וו נגרר והכנת רכבך לגרירה על ידי התקנת וו תואם.