תיקון פנצ'ר 24 שעות 

בתחנות דלק מסוימות בישראל יש גם פנצ'רייה עם שירותי תיקון פנצ'ר, בשל הזיקה בין תחנות דלק לשירות – תחום הרכב. יחד עם זאת, לא פשוט לאתר תחנה כזו שיש בה גם פנצ'רייה אמינה הפתוחה בשעה שמצאת עצמך בהתמודדות עם פנצ'ר מפתיע.

 

הפנצ'ריות הללו לא רק שלא יהיו זמינות עבורכם 24 שעות, הן יהיו צמודות ללוח זמנים כמו כל מקום עבודה אחר, הסוגר בשעה 17:00 או 18:00 בממוצע. על שבת וחג בכלל אין מה לדבר. מצד שני – האם שאלתם את עצמכם אם פנצ'ר זו תכנית כבקשתכם? האם ניתן לפקוד על הרכב שהגלגל לא יחורר בשעה X שביום Y? כמובן שלא. במרבית המקרים פנצ'ר בכלל לא תלוי בנו ובנהיגה שלנו אלא בגורמים אחרים כמו כביש עם חפצים חדים לא נראים, או כל מיני עבריינים המפנצ'רים רכבים חונים. במקרים כאלו חשוב שיינתן מענה 24/7 – סביב השעון.

 

כיצד נגיע לפנצ'רייה לאחר הפנצ'ר?

ללא ספק זוהי בעיה, אך המתווה הכדאי ביותר הוא כדלקמן. בדקו אם ברכב שלכם יש ג'ק (מגבה) גדול להרמת הרכב. בהינתן רק הג'ק שמספקות חברות צי הרכב – יהיה קשה מאד להרים את הרכב, תידרש מומחיות לא קטנה כדי להציב אותו על הג'ק ואלא אם כן אתם יודעים מה אתם עושים - חבל על הטרחה. מוטב להזמין גרר לגרירת הרכב לפנצ'רייה או ליצור קשר עם הפנצ'רייה באופן ישיר. (טיפ: מומלץ לקנות מראש ג'ק גדול להרמת רכבים בזמן פנצ'ר אם ידוע לכם שתשתמשו ברכב חדשות לבקרים).

 

תיקון הגלגל

בפנצ'רייה מקצועית תמיד יבדקו האם יש עוד גלגלים עם צמיגים סוררים, ואם כן, יומלץ לבצע תיקון שלהם, ומילוי אוויר בכל הגלגלים. לאחר מכן, יתבצע התיקון בגלגל שספג את הפנצ'ר, עקירת הצמיג שלו, זיהוי החור וסתימתו עם חומר לסתימת פנצ'רים. מקום הפנצ'ר על הצמיג יסומן בלורד לסימון צמיגים.

 

עלות התיקון

ברוב המקרים, מדובר בעלות קטנה ביותר של כמה עשרות שקלים בודדות לכל היותר. ידוע שבחברות הביטוח לא תשלמו את הסכום הזה, אולם הפרוצדורה הארוכה שייקח להן לטפל לכם בפנצ'ר כבר אינה שווה את זמן ההמתנה. אנו סבורים שעדיף לשלם זאת ולזכות ברכב נוסע באופן מיידי. ברור שאם עלות התיקון הייתה כמה מאות או אלפי שקלים – זה כבר היה סיפור אחר, אולם עלות חומרי הגלם המשמשים לתיקון זולה מספיק על מנת לספק לכם את השירות המקצועי בדיוק ברגע שאתם זקוקים לו – בכל שעות היממה.